A Borsodi Sörgyár Zrt. tavaly 2,2 millió hektoliter sört értékesített Magyarországon, ezzel továbbra is vezeti a hazai sörpiacot, amely a Magyar Sörgyártók Szövetsége adatai szerint csaknem 6,9 millió hektoliteres, s az ACNielsen adatai szerint 7 százalékkal szűkült 2005-ben – mondta tegnap Derek Hopkins, a cég két hónapja kinevezett vezérigazgatója. A vállalat értékesítésből származó árbevétele 38,8 milliárd forint volt tavaly, gyakorlatilag ugyanannyi, mint az előző évben. A termelés, illetve az eladott sör mennyisége 3 százalékkal csökkent, ezzel párhuzamosan azonban növelték az eladásokat a prémium szegmensben, a Beck’s volumene például az előző évhez képest 241 százalékkal nőtt. Jól indult az idei év is: az első három hónapban a múlt év azonos időszakához képest 7 százalékkal több, 416 ezer hektoliter sört adtak el. Az idén nyáron a Borsodi – a nagyobb nyereség érdekében – nem kívánja csökkenteni árait. Tavaly a kiskereskedelmi ár 10-15 százalékkal is csökkent, de mostanra sikerült visszatornászni a korábbi szintre. A vezérigazgató érdeklődésünkre nem zárta ki a felszámolás alá került Albadomu malátagyár bőcsi üzemének esetleges visszavásárlását, mondván: jelenleg egy lehetőséget sem zárnak ki a jövőre nézve a malátabeszerzés tekintetében. A Borsodi bőcsi gyára közvetlen szomszédágában lévő malátaüzem korábban a söripari cég kezében volt, de profiltisztítás miatt eladták. Az Albadomu azonban jelenleg nem termel, így a sörgyár egyelőre Ausztriából és Csehországból importálja az alapanyagot.
