BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kelendőek voltak tavaly a Mercedes buszok

2006. március 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ami az értékesítés növekedését illeti, az EvoBus Hungária Kft. (EBH) a DaimlerChrysler AG (DC) autóbusz-üzletágának cégcsoportjai között a legjobban teljesített az elmúlt évben. A megelőző évi adatokhoz képest csaknem 53 százalékkal növelte újautóbusz-eladásait – tudta meg a NAPI Gazdaság. A DC-hez tartozó márkák közül tavaly 52 Mercedes és Setra autóbuszt értékesített az EBH, amelyeket a megrendelők – meghatározóan tömegközlekedési vállalatok – városi, elővárosi és a távolsági közlekedésben üzemeltetnek. (A múlt évben Magyarországon a 2004. évihez képest 1,3 százalékkal nőtt az újautóbusz-értékesítés.)
A DC-hez tartozó autóbuszokat itthon 2003-tól kizárólagosan forgalmazó – a kétharmad részben az osztrák Pappas-csoport, egyharmad részben pedig a DC érdekeltségébe tartozó EvoBus GmbH tulajdonában lévő – EBH tavalyi értékesítési adatait javítja, hogy az újak mellett összesen 59 használt autóbusz is új gazdára talált, szemben a 2004. évi 12-vel.
A DC autóbusz-üzletága most tette közzé a cégcsoport tavalyi összeladásait, amely szerint tavaly világszerte – a megelőző évhez képest 10 százalékkal több – 36 200 új Mercedes-Benz, Setra és Orion márkájú autóbuszt értékesítettek, e mennyiségből 24 060 ezer alváz volt. Ezzel a DC összpiaci részesedése 2004-hez képest egy százalékkal, 17 százalékra nőtt.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet