Szerda 14 órától – tekintettel a javuló időjárásra – hólánc nélkül is beléphetnek a külföldi autósok Magyarország területére – adta hírül a Határőrség Országos Parancsnoksága. A közlemény szerint a határátkelőkhöz kihelyezett „hólánc használata kötelező” táblákat – újabb hatályba lépésig – letakarják, illetve elfordítják, így azokat később könnyen vissza lehet állítani. A hólánchasználatról az időjárás alapján a helyi és területi szervek döntenek majd.
