Idén várhatóan csaknem 44 ezer személyautót és kishaszonjárművet értékesít a Porsche Hungaria – derül ki a cégcsoport előzetes összesítéséből. Ezzel a mennyiséggel várhatóan nemcsak megőrzi vezető helyét a márkaimportőrök között, hanem 1,8 százalékos növekedést ér el. Az Audi, Porsche, Seat, Skoda és Volkswagen (VW) márkákat forgalmazó Porsche Hungaria 150 milliárd forint árbevétellel számol az újautó-értékesítésből, ami két százalékkal több a 2004-es adatnál – mondta lapunknak Eppel János, a cégcsoport ügyvezető igazgatója. A cég a további érdekeltségei – a használtautókat forgalmazó Weltauto, a Porsche Bank és a hozzá kapcsolódó biztosításközvetítő társaság, a EUrent bérautó-szolgáltató, a gyári alkatrészeket értékesítő Parts Center Budapest – által forgalmazott termékekkel, illetve szolgáltatásokkal együtt 220 milliárd forintos árbevételt érhet el 2005-ben.
A Seat és a VW kivételével valamennyi márka növelte eladásait az újautó-értékesítésben. Skodából 18,1 ezer kelt el, ami 4,3 százalékos növekedésnek felel meg. A cseh márka ezzel 2005-ben várhatóan megőrzi harmadik helyét a hazai márkaranglistán. Arányaiban ugyanakkor az Audi és a Porsche növekedése volt kiemelkedő, hiszen az előbbi 1570 autó eladásával 16,2, az utóbbi 90-nel 12,5 százalékos gyarapodást ért el. A VW kishaszonjárműveiből 7,8 százalékkal többet, háromezret adtak el. A Seat és a VW személyautók értékesítése – a márkák piaci részesedésének megőrzése mellett –, 6,8, illetve 2,4 százalékos visszaesést szenvedett el 2005-ben. Ezen jövőre változtathat, hogy mind a spanyol, mind a német márka esetében több új modellt csak 2005 közepén, illetve utolsó harmadában vezettek be a magyar piacra, illetve jövőre mindkét márkánál további új modellek kerülnek forgalomba. 2006-ban szolgáltatásinak bővítését tervezi a Porsche Hungaria. Bővítik a márkakereskedői hálózatot is – főként VW-szalonokkal. Eppel szerint egyébként 2006 is inkább stagnálást, esetleg minimális növekedést hozhat a magyar újautó-piacon.
