Mielőbb szeretné a hatvani üzemében jelenleg dolgozó mintegy 2300 munkatárs létszámát további ezerrel gyarapítani a Robert Bosch Elektronikai Kft., a társaság ezért a hétvégén nyílt napot rendezett. A rendezvényen több mint száz gépész- és villamosmérnök vett részt, akiknek közel fele a helyszínen be is adta jelentkezését – mondta lapunknak Schmiedt László, a cég humánpolitikai igazgatója. Mindez azért vált aktuálissá, mert a tavaly mintegy 13,5 millió eurós beruházással elkészült harmadik üzemcsarnokban 20 millió euróból újabb gyártósorokat alakítottak ki, s a termelés felfuttatásához keresik a munkatársakat – tette hozzá Raveczki Róbert, a magyarországi Bosch-csoport kommunikációs menedzsere. Az eddigi járműelektronikai berendezések mellett idén újabb termékek – kormányrendszer-vezérlések – gyártását kezdte meg a cég.
