BUX 139191.54 -0,08 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már turbómotorokat is gyártanak Szentgotthárdon

2005. december 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Turbómotorok gyártását kezdte el szentgotthárdi gyárában a General Motors Powertrain Magyarország Kft. Az újonnan kifejlesztett 1,6 literes, négyhengeres Ecotec turbómotor 180 lóerős teljesítményt biztosít és ebben a motorosztályban jelenleg a legerősebb turbóegység – mondta lapunknak Paizer Andor, a szentgotthárdi gyár igazgatója. Az új turbómotor az Opel szériában gyártott OPC sportautói közül először a Meriva OPC-be kerül. A társaság 1992-től (az Opel személyautók gyártásának leállítása után) kezdett középkategóriás motorokat, valamint hengerfejeket, majd 2000-től Allison-váltókat gyártani. Ezek mellett az új típusú erőforrásból jövőre – az első teljes évben – hat-nyolcezret, majd igény szerint akár több tízezret is képesek gyártani. Paizer elmondta még, hogy a gyártás beindítása nem igényelt jelentős fejlesztést, hiszen a korábban végrehajtott kapacitásnövelő beruházás eredményeként éves szinten akár 650 ezer motor gyártása is megoldható lenne.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet