BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A luxusotthon a menő

2005. november 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A telekáfa emeléséhez hasonló, de azzal ellentétes irányú folyamatok indulhatnak meg az ingatlanpiacon a jövő év eleji áfacsökkentéssel – tudta meg a NAPI Online Gerő Andrástól, az Otthon Centrum vezérigazgató-helyettesétől. Már az új telekáfa-szabályozás idén január elsejei életbe lépése előtt felvitték az árakat az élelmes fejlesztők, most pedig a csökkentéseket lehet előrébb hozni zárolt számlákra történő befizetéssel és ügyvédi letét alkalmazásával. A két hónappal ezelőtti helyzethez képest részben ennek hatására is valamelyest jobban pörög az ingatlanpiac, és elsősorban a luxuslakások esetében a bázishoz képest jövőre is érezhető lesz a fejlődés.
A fizetőképes kereslet bővülése felgyorsíthatja elsősorban a kiemelt övezetekben lévő beruházások, így a bel-budai és belső-pesti, valamint az Andrássy úti vagy a Mechwart liget környéki építkezéseket. Ezeknél 2000-3000 eurós négyzetméterenkénti ár kialakulása várható. A Fészekrakó programot Gerő nem minősítette „feltétlenül sikeresnek”, de mint mondta, a novemberi korhatáremelés 30-ról 35 évre érezhetően növelheti a konstrukció iránti keresletet. Ugyanakkor az általában szükséges 35-40 százalékos önerő és az emellett kiszámolt törlesztőrészlet még mindig túl nagy a jelentkező pároknak.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet