Újabb erőmű-rekonstrukciós megbízást kapott a Transelektro Energetikai és Környezetvédelmi Rt. A társaság újíthatja fel és alakíthatja át bioüzeműre a zilahi erőművet – derül ki a cég közleményéből. A romániai megbízás értéke 36,5 millió euró, amelyből a Transelektro 31,025 millió eurót kap mint fővállalkozó, míg a többi román partnere, a Romelectro részesedése a beruházásból. A Transelektro a jelenleg széntüzelésű erőmű négy blokkjából kettőt újít fel, alakít át biomassza-tüzelésűre, ezzel egyidejűleg a jelenlegi 24 MW-os kapacitást 50 MW-ra növeli. Az átalakított és felújított két erőművi blokk a tervek szerint 2007 első negyedévétől áll újra üzembe.
