BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert nyert a PSZÁF a DT Diamond ellen

2005. november 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) pert nyert a Fővárosi Bíróságon a DT Diamond Rt. ellen – számol be a portfolio.hu. A bíróság elutasította a felperes DT Diamond Rt. keresetét, amelyben a társaság azt kérte: vizsgálják felül a PSZÁF vele kapcsolatban korábban megjelentetett határozatát. A bíróság helybenhagyta az alperes PSZÁF határozatát és szóbeli indoklásában kimondta: a DT Diamond olyan tevékenységet végzett, amelynek elemeit – az üzletszerűen végzett tevékenységet, illetve, hogy a társaság tulajdonosként rendelkezett az átvett pénzeszközökkel – a hitelintézeti törvény a betétgyűjtés fogalmához sorolja. A PSZÁF 2004. november 25-én megjelentetett határozatában megállapította: a DT Diamond Rt. üzletszerűen betétet gyűjtött, azaz pénzügyi szolgáltatási tevékenységet folytatott felügyeleti engedély nélkül. A PSZÁF akkor azonnali hatállyal megtiltotta a tevékenység végzését.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet