A terveknek megfelelően halad a nyáron bejelentett (NAPI Gazdaság, 2005. augusztus 11., 4. oldal) új televíziós csatorna, a 4 – A story TV folyamatos műsorsugárzásának előkészítése. Októbertől megkezdődött a jeladás, novembertől pedig már a promóciós film is látható. Zajlik a reklámkampány és elindult a 4tv.hu internetes honlap is – tájékoztatott Horváth Éva, a vállalkozást szervező társaság marketing- és pr-igazgatója. Decemberben jó esetben próbaadást is láthatnak majd a nézők, a napi 18 órás műsorsugárzás pedig januártól indulna. Ehhez mind az országos, mind a régiós kábeltelevízió-szolgáltatókkal meg kell állapodniuk; e hónap végére mindenhol lezárul a folyamat. A „sztoritévé” műsorstruktúrájában nem terveznek változtatást, noha a sajtóhírek szerint az itthoni két vezető kereskedelmi tévécsatorna nem engedi az általuk befuttatott személyiségek szereplését a „négyesen”. Az eredeti elképzelések szerint mintegy nyolcvan százalékban külföldi sztárokról szólnak majd a műsorok, a többiben szerepelnének a magyarok. A műsorstruktúra ismertetése alapján az RTL Klub nyitott, úgy néz ki, sikerült megértetni és elfogadtatni velük, hogy a „sztoritévé” nem piaci konkurencia, hanem partner. A TV2 egyelőre elzárkózik az együttműködéstől.
Bár a Story TV-t működtető Digital Media Közép-európai Kommunikációs Zártkörűen Működő Rt. alapításkori tulajdonosi köréből Frei Tamás kilépett, ez nem befolyásolta azt a tervet, hogy a társaság 20 milliós saját tőkéjét egymilliárd forintra emelik. Ez megvalósult – tájékoztatta lapunkat Horváth Éva –, ám ezzel nem változott a Sanoma Budapest Kiadó Rt. tulajdoni aránya, ami a 250 milliós részvénycsomaggal továbbra is 25 százalékos; a fennmaradó részen két magánszemély osztozik.
