BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beperelte a magyar államot a Pannon GSM tulajdonosa

2005. október 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A New York-i választott bíróság előtt beperelte a magyar államot a Pannon GSM Távközlési Rt. tulajdonosa, a norvég Telenor. Az MTI értesülése szerint a magyar állam ellen a Telenor befektetésvédelmi eljárást kezdeményezett a 2002-ben kiszabott, úgynevezett egyetemes szolgáltatási kompenzáció (USO) miatt. A Pannon GSM az üggyel kapcsolatban közölte, hogy amíg az eljárás nem fejeződik be, ennél részletesebb információt nem kíván e tárgyban adni. Az MTI úgy értesült, hogy a Telenor 30 milliárd forintra perli az államot, ezt a Pannon GSM cáfolta, ugyanakkor nem közölte, hogy milyen összegről van szó. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) az MTI kérdésére elismerte, hogy tud a perről, ám bővebb információkat – arra hivatkozva, hogy a per még folyamatban van – nem közölt. Az egyetemes szolgáltatás az állam által garantált, meghatározott minőségű, közcélú szolgáltatás, amely minden felhasználó számára, földrajzi elhelyezkedésétől függetlenül, díj ellenében hozzáférhető.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet