BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországot választotta a dél-koreai Hankook Tire

A Michelin és a Bridgestone után a dél-koreai Hankook Tire is Magyarországon építené fel új üzemét. Az 500 millió eurós beruházásról egy hónapon belül megszületik a végleges döntés.

2005. október 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dél-koreai Hankook Tire Co. Ltd gumiabroncsgyártó vállalat Magyarországon építené fel új üzemét – jelentették be tegnap a cég igazgatótanácsának ülése után. A döntés értelmében az igazgatótanács Magyarországot támogatja a potenciális helyszínek közül, de a végleges döntésre novemberig várni kell. A megállapodás részleteiről később ad felvilágosítást a társaság, azt azonban már most is lehet tudni, hogy a beruházás értéke 500 millió euró, azaz több mint 125 milliárd forint. A Hankook szóvivője, Kim Szung Dzsong hírügynökségek érdeklődésére azt mondta: a döntést még vissza lehet vonni, attól függően, miként alakulnak a tárgyalások a magyar kormánnyal a részletekről.
A Hankooknak világszerte vannak gyárai, új üzemét pedig mindenképp a régióban kívánta felépíteni. (Jelenleg a Hankook Tire a termékeinek 38 százalékát Európába exportálja.) Sokáig Szlovákia volt a befutó, de Pozsony később visszavonta a beruházás elnyerése érdekében felajánlott, 100 millió eurós kedvezményeinek nagy részét – aminek meghatározó szerepe volt a gazdasági miniszter bukásában. Ezután ismét a korábbi lehetséges helyszínek, Magyarország, Csehország és Lengyelország versenyzett a Hankook-beruházásért.
Ha a Hankook itt építi fel új gyárát, akkor Magyarország néhány éven belül guminagyhatalommá válik. A francia Michelin-cégcsoport szeptemberben adta át második nyíregyházi üzemét: az évi 800 ezer autógumi gyártására alkalmas, 217 embert foglalkoztató gyárra 14,5 milliárd forintot fordított az anyavállalat. Emellett a japán Bridgestone májusban bejelentette, hogy európai leányvállalata, a Bridgestone Europe NV/SA Tatabánya mellett építi fel új üzemét. A 190 millió eurósra tervezett beruházás a tervek szerint jövőre kezdődik el, s 2008-ban indul a termelés. A 66 hektáron elterülő gyáregységben elsősorban személy- és kisteherautókra készülnek majd abroncsok.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet