Tovább bővíti szolgáltatási üzletágát az IBM Magyarországon, ezért több száz főt vesz fel budapesti és székesfehérvári központjába. Az amerikai informatikai óriás márciusban 1,8 milliárd forintos befektetésösztönzési forrást kapott a kormánytól ahhoz a 6,5 milliárd forintos beruházáshoz, amellyel hétszáz új munkahelyet teremtett. Az újabb fejlesztéshez már nem kap támogatást a cég, a budapesti szolgáltató központ elegendő kapacitással rendelkezik az új kollégák befogadásához, a beruházást ebben az esetben az új alkalmazottak képzése jelenti majd - mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Paál Péter, az IBM Magyarország vezérigazgatója. A magyarországi bővítés része az IBM májusban elindított, hatékonyságnövelést és növekedést célzó világméretű átszervezésének, melynek keretében a cég globális szolgáltató központokat hoz létre. A IBM üzleti háttérszolgáltatásokat nyújtó, valamint call center-tevékenységet folytató fővárosi központja folyamatosan bővíti tevékenységi körét és létszámát, ezért nyelveket beszélő diplomásokat, elsősorban közgazdászokat, könyvelőket keres. Az informatikai háttérszolgáltatásokat kínáló székesfehérvári központba vállalatirányítási rendszereket jól ismerő informatikus szakembereket várnak.
