BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapestre jöhet a Morgan Stanley

2005. október 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ vezető pénzügyi tanácsadó cége, a Morgan Stanley pénzügyi matematikai kutatóközpont létrehozását fontolgatja Kelet-Közép-Európában, amelynek egyik lehetséges helyszíne – két régióbeli város mellett – Budapest. A cég novemberben dönt a központ létrehozásáról, amely a tervek szerint 20-25 kutatót alkalmaz majd – tudtuk meg Győri Ervintől. A Rényi Alfréd Kutatóintézet igazgatóhelyettese szerint a magyar matematika hagyományainak köszönhetően Budapest igen esélyes jelölt.
A kutatóközpont legkorábban jövő márciusban kezdheti meg működését. Nem tudni, mennyi pénzre számíthatnak a dolgozók, de Győri szerint a magyar fizetéseknél lényegesen többre. Magyarországon ma egy nagydoktori címmel és tudományos beosztással rendelkező munkatárs 400 ezer forint körüli összeget kap havonta, a fiatalabbak ennek a felét. Egy londoni elemző fizetése ezzel szemben az évi 30–100 ezer fontot is elérheti.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet