BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten fejleszt a Bosch

2005. október 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapestre telepíti fejlesztő részlegének egy részét a Bosch-csoport, amely magyarországi leányvállalatának központi telephelyén egy összesen ötezer négyzetméteres egykori ipari épületet alakított át erre a célra. Az új létesítménybe helyezi át a Bosch-csoport a gépjármű-elektronikai, az energia- és karosszériarendszerek, valamint a sebességváltó-vezérlések fejlesztési részlegét, s ugyancsak itt működik ezentúl a Bosch Biztonságtechnikai Rendszerek Kft. központja is. Az új helyszín választásának egyrészt az a magyarázata, hogy a Bosch-csoportnak manapság egy tucat gyártó és forgalmazó érdekeltsége működik Magyarországon, ahol a 2003–2006 közötti beruházási programja keretében összesen 150 millió eurót fektetett, illetve fektet be az anyacég. A magyar kollégák munkáját jelenleg kilenc német szakember segíti, a folyamatosan bővülő fejlesztésekhez pedig minél több magyar mérnökre számítanak.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet