BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szegeden utcára mennek a nyomdászok

2005. október 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Írás híján a szó elszállt, a fizetés elmaradt” – vélik a Szegedi Kossuth Nyomda Kft. (SzKNY) volt munkatársai, akik lényegében a nyár közepe óta nem kapták meg bérüket, s immár a végkielégítésüket sem. Az elmaradások miatt a Kossuth egykori munkatársainak egy része ma délutánra tüntetésre készül a nyomda előtt – értesült a NAPI Gazdaság egy a névtelenségét megőrizni kérő dolgozótól. Tájékoztatása szerint a múlt hét végére kellett volna 170 embernek megkapnia a járandóságát – összesen 40 millió forint körüli összeget –, ám az ígért összeget nem fizették ki. Informátorunk szerint van, akinek időközben egymilliós tartozása halmozódott föl és banki tartozásai miatt végrehajtóval fenyegetik.
Valamennyi volt dolgozó megkapja a cég által is elismert fizetését, hiszen megvan, illetve hamarosan meglesz a teljes összegre a fedezet – mondta el lapunk megkeresésére Névery Tibor, az SzKNy ügyvezető igazgatója, aki azonban a határidő megjelölésére nem vállalkozott. Ezt azzal magyarázta, hogy az elmúlt hónapokban a késedelmes bérfizetések miatt sztrájkoló dolgozók kifizetési időpontokat kértek tőle, ám ezeket csak kis részben sikerült teljesíteni. Ennek oka az volt, hogy a likviditási gondokkal küzdő SzKNy-től köztartozásokat, hiteltörlesztéseket, esetenként szállítói tartozásokat vontak el, emiatt nem maradt bérfizetésre pénz a cég számláján.
Lényegében a múlt hét végén is ez volt a helyzet, ám az SzKNY-nek már megvan a fedezete arra, hogy az eddig felgyülemlett munkavállalói bértartozásokat, valamint később a szállítói követeléseket teljes mértékben rendezze. Névery tájékoztatása szerint értékesítették ugyan az SzKNy egykori, összesen mintegy 10 ezer négyzetméteres telephelyét, ám az ezért kapott összeg egyelőre ügyvédi letétben van, mivel a telekkönyvi jelzálogbejegyzéseket meg kell szüntetni. Amint ezt megteszik, elsődlegesen az elmaradt béreket fogják kifizetni – jelentette ki Névery, aki az ingatlan vételáráról nem nyilatkozott. Ugyanakkor az ingatlanszakértői becslésre alapozott, 200–250 millió forint összeg hallatán információnkat nem cáfolta.
Az SzKNy ügyvezetője megjegyezte még, hogy tegnap az összes bértartozás mintegy harmada megjelent a cég bankszámláján, ebből azonnal és részarányosan törlesztenek a dolgozóknak. A fennmaradó összeg kifizetését is nyomban teljesítik, ahogy a pénz számlájukon megjelenik.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet