A Magyar Televízió Rt. vezetése a továbbiakban nem tart igényt Friderikusz Sándor munkájára sem műsorvezetőként, sem szerkesztőként és felmondott az őt képviselő vállalkozásnak; a hétfőn meghozott döntésről már tájékoztatták Friderikuszt – közölte Holub Katalin, az intézmény szóvivője. Az A szólás szabadsága című műsor folytatódik, a műsorvezető személyéről később dönt a műsorokért felelős alelnök. Egyes vélemények szerint Friderikusznak egy vele készült, a hétvégén megjelent lapinterjú miatt kellett távoznia. Ebben a cikkben úgy vélekedett, hogy a politikának mielőbb el kell távolítania a Magyar Televízió éléről Rudi Zoltán elnököt, ellenkező esetben az intézménybe a szakmaiság jó ideig nem költözik vissza.
A Népszabadságnak nyilatkozva Friderikusz Sándor úgy fogalmazott: a Rudi Zoltán vezette Magyar Televízió minimálisan sem felel meg a harmadik évezred műsorszolgáltatási igényeinek és a máig ott lévő kitűnő szellemi muníció egy ember, a teljes joggal felruházott elnök és két társa „vezetési és emberi alkalmatlanságán vérzik el”. Korábbi híradások szerint Friderikusz összeférhetetlen és ezért kell távoznia A szólás szabadságától.
