BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fridinek nem járt a szólás szabadsága

2005. október 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Televízió Rt. vezetése a továbbiakban nem tart igényt Friderikusz Sándor munkájára sem műsorvezetőként, sem szerkesztőként és felmondott az őt képviselő vállalkozásnak; a hétfőn meghozott döntésről már tájékoztatták Friderikuszt – közölte Holub Katalin, az intézmény szóvivője. Az A szólás szabadsága című műsor folytatódik, a műsorvezető személyéről később dönt a műsorokért felelős alelnök. Egyes vélemények szerint Friderikusznak egy vele készült, a hétvégén megjelent lapinterjú miatt kellett távoznia. Ebben a cikkben úgy vélekedett, hogy a politikának mielőbb el kell távolítania a Magyar Televízió éléről Rudi Zoltán elnököt, ellenkező esetben az intézménybe a szakmaiság jó ideig nem költözik vissza.
A Népszabadságnak nyilatkozva Friderikusz Sándor úgy fogalmazott: a Rudi Zoltán vezette Magyar Televízió minimálisan sem felel meg a harmadik évezred műsorszolgáltatási igényeinek és a máig ott lévő kitűnő szellemi muníció egy ember, a teljes joggal felruházott elnök és két társa „vezetési és emberi alkalmatlanságán vérzik el”. Korábbi híradások szerint Friderikusz összeférhetetlen és ezért kell távoznia A szólás szabadságától.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet