BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassuló mobilpiac mellett erősödik a Vodafone

A Vodafone térnyerése gyakorlatilag megállíthatatlannak tűnik a hazai mobilpiacon. Eközben a T-Mobile-nál már az is bekövetkezett, hogy hónap/hónap alapon csökkent előfizetőinek száma júliusban – ám továbbra is piacvezető.

2005. október 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 9,02 millió mobil-előfizetés volt hazánkban 2005. augusztus végén – derül ki a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) legfrissebb gyorsjelentéséből. Az elmúlt hónapokban további lendületet vesztett az új előfizetők számának gyarapodása, ugyanis míg az augusztust megelőző két hónap alatt 74 ezerrel több előfizetésre kötöttek szerződést, addig az azt megelőző két hónapban 90 ezer új ügyfelet regisztráltak.
A már korábban elkezdődött folyamat az elmúlt hónapokban is folytatódott, vagyis míg áprilisban még a piac 45,85, augusztusban már csak 45,29 százalékát mondhatta magáénak a T-Mobile az előfizetések arányában. A Pannon GSM 34,1-34,2 százaléknyi részesedése azt valószínűsíti, hogy a Vodafone szipkázta el a T-Mobile ügyfeleit, hiszen a négy hónap alatt 0,56 százalékos izmosodással, 20,60 százalékra feltornászott részaránya századszázalékra épp annyival nőtt, mint amennyivel a T-Mobile-é csökkent. Mindenesetre a mobilszolgáltatóknak alaposan össze kell szedniük magukat, mivel a két évvel ezelőtti állapothoz képest úgy tűnik, a piac szinte csurig telített. Két éve augusztusban 7,512 millió előfizetés volt hazánkban, vagyis azóta gyakorlatilag ötödével bővült a piac. Akkoriban viszont még az idei évre már említett kéthavi növekedési ütem is erősebb volt: az augusztust megelőző két hónap alatt csaknem negyedmillió ügyfelet regisztráltak, és április–május hónapban is 159 ezerrel többen kapcsolódtak a mobilhálózatokra.
A szolgáltatók elmúlt két évének nyertese alighanem a Vodafone: már a két évvel ezelőtti adatokon is megmutatkozik, hogy tavasztól őszig a T-Mobile részesedése 0,54 százalékkal, 47,5 százalékra csökkent, a Pannon GSM a 2003. augusztusi 36,94 százalék elérésével ugyancsak piacvesztést, méghozzá 1,11 százalékosat volt kénytelen elkönyvelni. Ugyanezen időszak alatt a Vodafone, nevető harmadikként, a tortából 13,92 százalék helyett már 15,56 százalékot hasított ki. Ezt a részesedést sikerült tehát 24 hónap alatt 20,60 százalékra növelni.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet