BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a Prime Rate új bázisa

Tegnap hivatalosan is megnyitotta új digitális nyomdai központját a Prime Rate, amely a beruházástól piacvezető pozíciójának további megerősödését reméli.

2005. október 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem nyolc év előkészítő munka és piacfelmérés előzte meg azt a beruházást, amelynek eredményeként 1,2 milliárd forintból felépítette a főváros IV. kerületében új digitális nyomdai központját a Prime Rate Kft. Ebből az összegből csaknem 850 milliót fordítottak a raktárkomplexumot is magában foglaló épületegyüttesre, a fennmaradó összegből pedig a legkorszerűbb nyomdaipari berendezéseket vásárolták meg – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Tomcsányi Péter, a 180 millió forint törzstőkéjű Prime Rate társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója. A beruházás 40 százalékát saját erőből, 10 százalékát állami támogatásból, a fennmaradó 50 százalékos forrásigényt pedig bankhitelből finanszírozta a társaság, amelynek számításai szerint a mostani – itthon jelenleg egyedülálló – fejlesztés várhatóan tíz-tizenkét év alatt térül meg, ezen belül az új nyomdai berendezés három-négy éven belül termelheti vissza a befektetett összeget.
Az új központban helyezték üzembe a Xerox egymilliárd dollárból kifejlesztett, csúcstechnológiát képviselő, iGen3-as típusú digitális nyomdai berendezését, amely például egy A4-es méretű termékből percenként 1100 lap vagy óránként 2400 B3-as méretű, színes ív nyomtatására, ofszetminőségű, egyedi megrendelői igényeket kielégítő termékek gyors előállítására alkalmas. Ehhez kapcsolódóan teljes körű nyomdai szolgáltatásokat – köztük raktározási és logisztikai feladatokat – is kínál, illetve ellát a Prime Rate. A jelentős beruházást Tomcsányi azzal magyarázta, hogy Magyarországon is nő a színes, digitális nyomdai munkák, ezen belül is az akár névre szóló termékek gyors előállítása iránti igény. A Prime Rate eddig is piacvezető volt, most pedig pozíciójuk további erősítését tervezik. Ehhez járulhat a külföldi – főleg osztrák – megrendelések várhatóan növekvő aránya, amely a jelenlegi rendelésállománynak egyelőre öt-hét százalékát adja.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet