BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyílik az első Hennes & Mauritz

2005. augusztus 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma nyitja meg első magyarországi üzletét a Hennes & Mauritz (H&M) ruházati bolt. A magyar vásárlóközönség által eddig csak külföldön elérhető márka elsősorban kedvező árai miatt lett rendkívül népszerű. Európa legnagyobb ruházati láncának első, kisebb budapesti üzlete a Váci utca 12. alatt, a május végén bezárt, háromszáz négyzetméteres eladóterű Clara-Liska szalon helyén nyílik meg – írta az fn.hu. A világszerte 1121 áruházat működtető H&M a Vörösmarty téren épülő komplexumban is nyit egy másik, kétezer négyzetméteres áruházat, amelyet a tervek szerint a jövő ősszel ad át. A svéd áruházlánc magyarországi megjelenéséről már évek óta lehetett hallani, ám a lépés csak tavaly augusztusban vált véglegessé, igaz, akkor az első üzletet a Vörösmarty térre szánták. A svéd társaság decembertől májusig tartó időszakra szóló pénzügyi jelentése kedvező üzletmenetről tanúskodik. A forgalom 12 százalékkal nőtt a tavalyi év hasonló időszakához képest, az adózott nyereség pedig 32 százalékkal, 417 millió euróra gyarapodott.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet