Több néző volt az idei Forma–1-es Magyar Nagydíjon, mint tavaly. Pénteken körülbelül 120 ezren látogattak ki a pályára, ám nagy részük kedvezményes jeggyel nézte meg az edzést. Szombaton 30 ezer szurkoló őrjöngött a lelátókon, a Raikönnen győzelmét hozó tegnapi nagydíjat pedig 65 ezer rajongó látta élőben – ismertette lapunkkal a jegyértékesítéssel foglalkozó Ostermann adatait Dávid Sándor, a Hungaroring Rt. sajtófőnöke. Annak ellenére, hogy az idén többen voltak, mint az elmúlt évben, némileg csökkent a finnek és a németek száma, viszont a magyarok – az említett kedvezmények miatt – minden korábbinál többen voltak. Dávid a jegyárbevételt nem kívánta kiszámolni, mivel az a kedvezmények miatt nem a nézőszám növekedésével párhuzamosan nőtt tavalyhoz képest. A futam pénzügyi mérlegét egyelőre tehát nem lehet megvonni, csak az biztos, hogy az állam a tavalyi 2,5 milliárd után az idén csaknem 3 milliárd forinttal támogatta a versenyt – ez a pénz jórészt a Bernie Ecclestone-nak fizetett, nem nyilvános összegű jogdíjra fordítható. Az elmúlt 20 évben átlagosan évi 2 milliárd forint jegybevétel jött össze, a csúcsévben 3 milliárdot kaszáltak e forrásból a nagydíj szervezői.
