Nyilvános pályázaton 1,9 milliárd forint irányáron plusz 500 millió forint hiteltartozás átvállalásával eladja a Mammut I.-ben működő mozi bérleti és a Mammut II.-ben működő multiplex tulajdoni jogát a Fővárosi Önkormányzathoz tartozó Budapest Film Rt. és Budapest Film Kft. – írta a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. A Budapest Film azért kezdeményezte a mozik eladását, mivel a multiplexek látogatottsága csökken, s a kialakuló helyzet válságot idézhet elő. Az önkormányzat tulajdonosi és kulturális bizottsága egyaránt ma tárgyal a Budapest Film idei üzleti tervének módosításáról és a cég Margit körút 1. Kft.-jének eladásáról. (Ebben a cégben van a bérleti és a tulajdonjog, illetve az üzemeltetési szerződések.)
Schiffer János főpolgármester-helyettes a kulturális bizottság rendkívüli ülésére benyújtott előterjesztésében megállapítja, hogy a Budapest Film az artmozihálózat évi mintegy 150 millió forintos veszteségét mostanáig a Corvin és a Mammut-multiplexek keresztfinanszírozásával fedezte. Az idei első félévben a multiplexpiacon felerősödő és várhatóan tartós negatív tendenciák miatt a két Mammut-mozi már nem képes megtermelni az artmozik finanszírozásához szükséges pénzt. Ezért – s ezzel a megoldással a Budapest Film igazgatósága és felügyelőbizottsága is egyetért – a két multiplex eladásából származó bevétel egy részéből, egymilliárd forintból létrehozzák a művészmozik finanszírozására szolgáló Metropolis Film Alapítványt.
