BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megveheti a Picket a Délhús

2005. július 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 30-30 millió forintra bírságolta a Délhús Rt.-t és az Arago Rt.-t, mivel megsértették a nyilvánosan működő részvénytársaságban való befolyásszerzésre vonatkozó törvényi előírásokat. A Pick Rt.-ben 31,21 százalékos tulajdoni és 32,17 százalékos szavazati hányadot szerző Délhús ugyanis úgy gyakorolt 99,9 százalékos szavazati jogot és választotta be embereit az igazgatóságba, valamint a felügyelőbizottságba a szegedi társaság április 11-én megtartott közgyűlésén, hogy az Arago távol maradt az eseménytől. A PSZÁF másik határozatában jóváhagyta a Délhús részvényenként 1046 forinton tett nyilvános vételi ajánlatát a tulajdonában nem lévő összes Pick-papírra. Miután a felügyelet jóváhagyta ajánlatát, a Délhús alaptőkéjének 2,88 milliárddal, 3,5 milliárd forintra történő emeléséről döntött – jelentette be Kovács László vezérigazgató, aki szerint a döntés a vásárlásokat, valamint a Délhús erősödését szolgálja.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet