A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az első félévben 205 millió forint bírságot szabott ki. Az első hat hónapban a 184 versenyfelügyeleti eljárásból 82 zárult határozattal, 102 még folyamatban van, közülük kettő szünetel – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az elmúlt hónap végéig a legtöbb, 15 elmarasztaló határozat a fogyasztók megtévesztése miatti ügyekben született, míg például gazdasági erőfölénnyel való visszaélést négy esetben állapítottak meg. A GVH versenytanácsa az első félévben 89 jogorvoslati kérelmet bírált el, közülük mindössze tizenháromnak adott helyet. A Fővárosi Bíróság 14 fellebbezésből mindössze egy ügyben adott helyt a felperes kérelmének.
