BUX 139313.20 0,01 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

GVH: bünti a Magyar Telekomnak

2005. július 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 8 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a Magyar Telekom Rt.-t. A szervezet megállapította, hogy a cég a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított „Teleperc” elnevezésű díjcsomagjának reklámozásával. A GVH közleménye szerint a Magyar Telekom egyes reklámjai 2005. január 25. és március 31. között arról tájékoztatták a fogyasztókat, hogy a „Teleperc” díjcsomag díjai a legkedvezőbbek a piacon, miközben ez az állítás nem felelt meg a valóságnak, mert más vállalkozások egyes díjcsomagjai esetében alacsonyabbak voltak a díjak. A versenyhivatal azt is megállapította, hogy a Magyar Telekom 2005. január 25. és április 30. között jogsértő módon alkalmazott összehasonlító reklámot a „Teleperc” elnevezésű díjcsomag és az Invitel Távközlési Szolgáltató Rt. kínálatának összevetésekor. A hirdetésekben a társaság mellőzte annak figyelembevételét, hogy nem azonos módon (perc-, illetve másodperc alapon) történik a számlázás, és egyes esetekben a versenytárs díjai kedvezőbbek voltak.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet