A tranzakció pénzügyi zárásával hétfőn befejeződött a Hungexpo Rt. többségi állami tulajdonú részvénycsomagjának privatizációs folyamata – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. közleménye szerint a vevő francia GL Events, a TriGránit Rt. és a West End Rt. konzorciuma átutalta a nyolcmilliárd forintos vételárat a Hungexpo 77 százalékos állami tulajdonú részvénycsomagjáért, amely megjelent az ÁPV számláján. Ezzel egy időben a részvények átadása is megtörtént, így a vásárszervező cég többségi tulajdonosa immár a francia–magyar konzorcium. A fejlesztési terveket, beruházási elképzeléseket az új tulajdonos, a GL Events vezette konzorcium szerdán sajtótájékoztatón ismerteti. Korábbi közlésük szerint egyébként a cégek több lépcsőben, összesen 7,5 milliárd forintot fordítanak a vásárváros fejlesztésére.
