BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új tulajdonosai kifizették a Hungexpo vételárát

2005. július 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tranzakció pénzügyi zárásával hétfőn befejeződött a Hungexpo Rt. többségi állami tulajdonú részvénycsomagjának privatizációs folyamata – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. közleménye szerint a vevő francia GL Events, a TriGránit Rt. és a West End Rt. konzorciuma átutalta a nyolcmilliárd forintos vételárat a Hungexpo 77 százalékos állami tulajdonú részvénycsomagjáért, amely megjelent az ÁPV számláján. Ezzel egy időben a részvények átadása is megtörtént, így a vásárszervező cég többségi tulajdonosa immár a francia–magyar konzorcium. A fejlesztési terveket, beruházási elképzeléseket az új tulajdonos, a GL Events vezette konzorcium szerdán sajtótájékoztatón ismerteti. Korábbi közlésük szerint egyébként a cégek több lépcsőben, összesen 7,5 milliárd forintot fordítanak a vásárváros fejlesztésére.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet