Sztrájkbizottságot alakított a szakszervezet a Gyulai Húskombinát Rt.-nél. Céljuk az idei bérmegállapodás megkötése, a leépíteni kívánt munkahelyek megmentése és az agrártárca sürgetése a húságazati stratégia kidolgozására – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Martos Géza, a Gyulai Húskombinát vezérigazgatója a múlt héten elmondta: a cég 934 dolgozójából 346 főt kívánnak elbocsátani. A leépítés a sertésvágóban dolgozókat érinti, mert az élő sertések vágása és a tőkehúsok értékesítése veszteséges. A szakszervezet állásfoglalásában tiltakozik az elbocsátások ellen. A nádudvari székhelyű HAGE-Nagisz-csoport többségi tulajdonában álló cég tavalyi árbevétele elérte a 13,5 milliárd forintot, vesztesége 1 milliárdos nagyságrendű. A nagyüzem az elmúlt évben 160 ezer sertés vágott le, ami a vágókapacitásnak mindössze egynegyede.
