BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárd forintos ipari beruházás Debrecenben

2005. június 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy tízmilliárd forintos beruházással kúpgörgőscsapágy-gyárat épít a Schaeffler-csoporthoz tartozó FAG Magyarország Kft. Debrecenben – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Kósa Lajos polgármestere elmondta: ezzel a beruházással megtelik az ipari park, amelyet a tervek szerint további 16 hektárral bővítenek. A debreceni városvezető fontos jelzésként értékelte, hogy az 1999 óta a városban csapágyat gyártó FAG továbbra is helyben fejleszt. A város négyzetméterenként hat euró plusz áfa összegért bocsátotta a beruházó rendelkezésére a fejlesztésnek helyet adó területet – tette hozzá Pajna Zoltán alpolgármester, aki szerint az FAG már elkezdte a tervezést, s a beruházás két éven belül megvalósul. Az FAG az egykori Magyar Gördülőcsapágy Művek gyártelepén bérelt csarnokban jelenleg 750 dolgozót foglalkoztat. Az új gyár felépítésével 350-nel több, összesen 1100 dolgozó gyárt majd kúpgörgős csapágyakat Debrecenben. Ezeket a termékeket személyautók kerékcsapágyaként építik be, illetve sebességváltókba szerelik.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet