BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommillióra bírságolta a Walmarkot a GVH

2005. június 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tegnapi tárgyalásán megállapította, hogy a Walmark Kft. étrend-kiegészítő termékeiről nem a valóságnak megfelelően tájékoztatta a vásárlókat. A társaságnak 3 millió forintjába került, hogy Szelén, Koenzim Q10 és Proenzi3 termékei forgalmazása, valamint az azokkal kapcsolatos tájékoztatás során termékeinek gyógyhatást tulajdonított, valamint a Marslakók gyerekvitaminjáról azt állította, hogy a legkedveltebb, továbbá kijelentette, hogy élelmiszerekből nem szerezhető megfelelő vitamin-utánpótlás. A GVH döntése meghozatalakor a már kialakult joggyakorlatot folytatva azt vette figyelembe, hogy egy vállalkozás étrend-kiegészítőnek minősülő termékeinek nem tulajdoníthat gyógyhatást, illetve nem állíthatja vagy sugallhatja, hogy a változatos, kiegyensúlyozott étrend nem alkalmas a szükséges tápanyagok bevitelére. Piacelsőséget pedig csak akkor tulajdoníthat termékeinek egy vállalkozás, ha azt bizonyítani tudja.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet