Több mint kétmilliárd forintos beruházással új malmot épített Csornán a Raiffeisen-csoport érdekeltségébe tartozó Pannonmill Malomipari Rt. Az 50 főt foglalkoztató malom napi 300 tonna gabona őrlésére képes – írja a Menedzser Fórum az MTI-re hivatkozva. A Pannonmill termelési volumenével ma Magyarország vezető malomipari vállalata, piaci részesedése 20–25 százalék között van – mondta Csordás S. Tibor, a társaság vezérigazgatója. A cég az idén mintegy 15 milliárd forint árbevétellel számol, össztermelése évente mintegy 350 ezer tonna, amelyből 250-300 ezer tonna gabona-, a többi takarmányőrlés. Folláth Györgyné, a földművelésügyi tárca helyettes államtitkára elmondta: a malomipari termékek bruttó termelési értéke tavaly 84,3 milliárd forint volt, ez 4,3 százalékos részesedést jelent a teljes élelmiszer-ipari termelésből. Az elmúlt években öt új malom épült az országban.
