BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a Pannonmill új malmát

2005. június 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint kétmilliárd forintos beruházással új malmot épített Csornán a Raiffeisen-csoport érdekeltségébe tartozó Pannonmill Malomipari Rt. Az 50 főt foglalkoztató malom napi 300 tonna gabona őrlésére képes – írja a Menedzser Fórum az MTI-re hivatkozva. A Pannonmill termelési volumenével ma Magyarország vezető malomipari vállalata, piaci részesedése 20–25 százalék között van – mondta Csordás S. Tibor, a társaság vezérigazgatója. A cég az idén mintegy 15 milliárd forint árbevétellel számol, össztermelése évente mintegy 350 ezer tonna, amelyből 250-300 ezer tonna gabona-, a többi takarmányőrlés. Folláth Györgyné, a földművelésügyi tárca helyettes államtitkára elmondta: a malomipari termékek bruttó termelési értéke tavaly 84,3 milliárd forint volt, ez 4,3 százalékos részesedést jelent a teljes élelmiszer-ipari termelésből. Az elmúlt években öt új malom épült az országban.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet