A hazai brojlerpiacon 10, a teljes baromfi-feldolgozásban 5 százalékos részesedésű, termelésének ötödét exportra értékesítő hernádi Her-Csi-Hús Kft.-nél új informatikai, illetve teljes vállalatirányítási rendszert alakítottak ki. A mintegy 52 millió forintos költséggel – a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium Gazdasági Versenyképességi Operatív Program (GVOP) pályázatának 26 millió forintos vissza nem térítendő támogatásával – létrehozott információs bázist Gilyán György, a minisztérium közigazgatási államtitkára avatta fel kedden Hernádon.
A társaság eddig nem rendelkezett saját, korszerű vállalatirányítási háttérrel, ennek hiányában bérmunkában végeztette az adminisztrációs munkákat, amelyek azonban „csak” a készletezési, értékesítési, pénzügyi funkciókat foglalták magukba. A felgyorsult gazdasági környezetben nem engedhettük, hogy a fenti tennivalókat véglegesen kiszervezzük – mondta lapunknak Oláh István, a társaság ügyvezető igazgatója. Most az Infosys teljes körű, integrált vállalatirányítási rendszert vezették be. Arra számítanak, hogy a fejlesztés jótékonyan hat a versenyképességre.
A Her-Csi-Hús az elmúlt három évben körülbelül 345 millió forintot költött beruházásra, amelyből – a mostanival együtt – mintegy 143 millió forint volt az állami támogatás. Az idén további 203,3 millió forintos beruházást jelentett még a feldolgozóvonal egy részének újra cserélése, ennek kapcsán a cég az Agrár- és Vidékfejlesztési Operatív Program (AVOP) pályázat keretében 81,3 millió forint támogatáshoz jutott, csaknem 60 millió volt a saját erő, a többit hitelből fedezték.
