A várakozásnak megfelelően csökkent a zsúfoltság a Ferihegyi repülőtér 2B terminálján, miután hétfőtől 14 légitársaság a 2A terminálról indul – mondta Szollár Domokos, a Budapest Airport Rt. kommunikációs igazgatóságának munkatársa. Hozzátette: az utasok száma az átcsoportosítással a 2B-n több mint 10 százalékkal csökkent, így egyenlő arányban oszlik meg a korábban csak a Malév által használt A és a B terminál között – számol be a privátbankár.hu. Az eddig zsúfolt B terminálon több check in pult is felszabadult, ami tovább enyhítette a zsúfoltságot. Fórika Ibolya, a BA kommunikációs igazgatója korábban úgy nyilatkozott, hogy a nyári szezonban a világ valamennyi repülőtere zsúfolt, Ferihegyen az elmúlt évhez képest 30 százalékkal nőtt a forgalom.
