Csehországban már megvetette a lábát a német halétteremlánc, és rövidesen – az osztrák leányvállalaton keresztül – Magyarországon és Lengyelországban is bemutatkozhat. Az első budapesti étterem a tervek szerint ősszel nyitja meg a kapuit, a lengyeleknek 2006-ig kell várniuk – idézi a FigyelőNet a Wirtschaftsblatt online-t. A terjeszkedést a Nordsee Österreich felügyeli és a leendő munkatársak képzését is innen irányítják. Az osztrák leánnyal ellentétben a Nordsee a két új célországban kizárólag franchise jogokat megvásárlókkal dolgozik. Csehországban már 2004 októberében megjelent a német cég, jelenleg Prágában és Brno városában működik Nordsee étterem, de lehet, hogy ősszel a cseh fővárosban megnyitják a második kirendeltséget is.
