BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb vezetékesen kevesebbet beszélünk

2005. június 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint áprilisban a bekapcsolt vezetékes fővonalak száma a március végihez képest több mint 12 ezerrel csökkent – írja a NAPI Online. A hónap végén a bekapcsolt fővonalak száma 3 509 227 volt, a száz lakosra jutó fővonalszám pedig április végére 34,78-ra csökkent a március végi 34,89-ről. Az egy fővonalra jutó kezdeményezett hívások átlagos összes időtartama áprilisban 198,8 percre esett a márciusi 225,5-ről, a kezdeményezett hívások átlagos időtartama ugyanezen időszak alatt 3,33 percről 3,01-re csökkent. Az ISDN-fővonalak aránya nem változott áprilisban, ez a mutató maradt 16,67 százalék. Az xDSL (döntően ADSL) vonalak száma áprilisban 276 388-ra emelkedett a március végi 267 240-ről, így a hónap végén az xDSL vonalak az összes bekapcsolt fővonal 7,88 százalékát tették ki. A vezetékes telefonszámok hordozhatóságával áprilisban 4609 vonal esetében éltek, a hónap végéig a vezetékesszám-hordozhatóság tavaly januári bevezetése óta összesen 62 871 földrajzi számot „hordoztak” Magyarországon.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet