Csaknem megkétszerezte palackozókapacitását a Szentkirályi Ásványvíz Kft., amely júniustól napi 600 ezer liter ásványvizet palackoz a korábbi 330 ezerrel szemben – jelentette be Balogh Levente, a társaság ügyvezető igazgatója. Emlékeztetett arra, hogy a Szentkirályi palackozása az utóbbi két évben is látványosan nőtt: míg 2003-ban az egy palackozó gépsor éves kapacitása 30 millió palack volt (amivel egyébként 10,5 millió palackot gyártottak), 2004-ben egy Magyarországon egyedülálló gépsor beállításával 90 millió másfél literes palackra nőtt a kapacitás. Ez azonban mostanra már csak a megrendelések felének teljesítésére elég – mondta az ügyvezető. Egy saját, illetve banki források felhasználásával megvalósult, 600 négyzetméteres üzemcsarnok-bővítés nyomán, az alkalmazotti létszám több mint kétszeresére növelése mellett az év végére 150 millió – a hazai 650 millió palackos ásványvízpiac nagyjából negyedének megfelelő – palackot tud majd megtölteni a cég.
A Szentkirályi Ásványvíz Kft. a tavalyi 1,6 milliárd után idén 5 milliárd, jövőre pedig 7,8 milliárd forint forgalmat tervez, illetve öt éven belül éves szinten 600 millió literes kapacitást. Ezzel nagyjából be is terítenék az általuk most 10,8–11 százalék, év végére pedig a tervek szerint 12–15 százalékos arányban lefedett hazai ásványvízpiacot, ha közben nem exportálnának. Az optimizmusra meg is van az ok, hiszen a cég az AC Nielsen adatai szerint ez év februárjától piacvezető a szénsavmentes ásványvíz kategóriában, a szénsavas vizek piacán pedig a két legnagyobb szereplő egyike.
