BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hízik a Mórakert

2005. június 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első véglegesen elismert termelői értékesítő szövetkezet (tész), a mórahalmi Mórakert Szövetkezet árbevétele a tavalyi 4 milliárd forintról idén 5 milliárd forintra növekedhet, miután beleolvadt a szatymazi termőtáj termelőit tömörítő Dél-alföldi Őszibarack Termelők Értékesítő Szövetkezete és az almatermesztőket összefogó Érsekhalmi TÉSZ is – mondta lapunknak Kószó István, a Mórakert kereskedelmi vezetője. A Dél-alföldi Őszibarack Termelők Értékesítő Szövetkezete tavaly 126 millió forint árbevételt ért el saját termelésű zöldségek és gyümölcsök forgalmazásából. A nem saját áruval együtt forgalma 150-160 millió forint volt. A Mórakert tavalyi árbevételének még csak 10 százaléka származott exportból, középtávon azonban 25 százalékra akarják növelni ezt az arányt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet