Mintegy 22 millió forintból síbakancsgyárat épített a nyíregyházi ipari parkban a helyi C. I. S. Trade Kft. – írja az Index az MTI-re hivatkozva. Az üzemben jelenleg nyolcvanan dolgoznak, s az olasz Benetton megrendelésére készítenek síbakancsokat – mondta Stingel József, a cég társtulajdonosa, ügyvezető-igazgatója. A gyárat 100 millió forintos költséggel máris bővítik, hogy eleget tudjanak tenni a piaci igényeknek. A Benetton újabb gépsort telepít a nyírségi gyárba, s a dolgozók létszáma 105-re nőhet év végéig. Stingel tájékoztatása szerint a C. I. S. Trade 2002-től ápol üzleti kapcsolatot a Benettonnal, eddig a síbakancsok belső részét készítették az olasz megrendelőnek. Az új gyárban ezentúl kész síbakancsot gyártanak, továbbá bőrcipőt is varrnak exportra. A két termékből napi 800 pár készül az új üzemben, a bővítés után pedig ezernél is több lábbeli kerül majd le a gyártószalagokról.
