BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem negyedével nőtt a TV2 árbevétele

2005. május 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A TV2 csatornát működtető MTM-SBS Rt. tulajdonosa, az SBS Broadcasting nem auditált, amerikai számviteli szabályok szerinti nettó árbevétele az első negyedévben 24 százalékkal, 175 millió euróra nőtt, míg EBIDTA eredménye 77 százalékkal, 8,1 millió euróra hízott. Az SBS újonnan indított televíziói, valamint felvásárlásai miatt azonban 3,09 millió euró veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, ez azonban 21 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakának vesztesége – derül ki a csoport közleményéből. A SBS Broadcasting bevételeinek több mint 11 százalékát a magyar TV2-csoport hozta, amely magába foglalja a TV2 csatornát, a produkciós Interaktív Kft.-t és közvetve a telekommunikációs szolgáltatásokat nyújtó Telefor Kft.-t. A magyar csoport amerikai számviteli szabályok szerinti, nem auditált nettó árbevétele 4,96 milliárd forint volt az első negyedévben, ami 22 százalékkal haladja a tavalyi forgalmat. Jól teljesített a Megasztár vetélkedő második szériája is: összességében 1,2 milliárd forint bevételt hozott a csatornának.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet