BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítette szekszárdi gyártócsarnokát a BHG

2005. május 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 2400 négyzetméterrel bővítette 16 ezer négyzetméteres telephelyét a szekszárdi BHG Alkatrészgyártó Kft. – jelentette be Jobbágy Gábor ügyvezető igazgató. A bővítés nyomán a gépkocsikba építhető klímaberendezéseket gyártó cég a szükséges csőcsoportok helyszíni gyártásával egészíti eddigi profilját – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A fejlesztés ötven új munkahelyet teremt a városban. Az igazgató elmondása szerint az egykori Budapesti Híradástechnikai Gyár fiókvállalatából 1995-ben alakult cégbe az évek során több mint egymilliárd forintot invesztáltak. A cég jelenleg 420 munkást foglalkoztat, kizárólag exportra termel, fő profilja a gépkocsikba beépülő kisebb – ablaktörlő és tetőnyitó – motorok, komplett autóülések gyártása. Éves árbevételük 2,1 milliárd forint volt tavaly, az idén 2,6 milliárd forintot terveznek. Terveik között szerepel egy új, ezertonnás présgép telepítése, komplett hátsó ülések, kipufogó rendszerek gyártása a legnagyobb autógyártó cégek – mint a Volkswagen, az Opel vagy az Audi – részére.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet