BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötmilliós GVH-bírság a Pannonnak

2005. május 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 5 millió forintra bírságolta a Pannon GSM Rt.-t, mivel a társaság egyik reklámkampányában a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított – írja a hvg.hu az MTI-re hivatkozva. A GVH közleménye szerint a 2004 szeptemberében megkezdett „Közkívánatra” szlogenű reklámkampány a fogyasztók döntési szabadságának korlátozására alkalmas módon tájékoztatott a tarifákról. Így a tájékoztatás alapján a fogyasztók nem ismerhették fel pontosan, hogy csak meghatározott időpontig fizetik a reklámokban hangsúlyozott alacsonyabb akciós percdíjat, a szolgáltatás folyamatosan fizetendő percdíja magasabb. A Pannon a határozattal nem ért egyet, ezért ellene bírósági keresettel él.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet