BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felére csökkentené veszteségét a Pick

2005. május 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pick Szeged Rt. célja, hogy veszteségét az idén legalább a tavalyi felére csökkentse – mondta az MTI-nek Kovács László elnök-vezérigazgató a társaság szombati közgyűlése után. A társaság üzemi tevékenységének vesztesége 2004-ben megközelítette a 3 milliárd forintot, az adózás előtti eredmény is negatív volt: 6,4 milliárd forint. A cég konszolidált árbevétele mintegy 41 milliárd forint lett, ami közel 8 százalékos növekedés az előző évhez képest – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az idén az a cél, hogy a következő évek dinamikus növekedését megalapozza a menedzsment a Picknél. Ezt a Délhús és a Pick stratégiai együttműködésével akarják elérni. Az idén 30 milliárd forintot meghaladó árbevételt és a tavalyinál lényegesen kisebb veszteséget tervező cégnél 2006-ban már dinamikus növekedéssel számolnak, amit főként az exportpiacok visszaszerzésére alapoznak.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet