BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a Bakony Művek hajdúnánási üzemét

2005. május 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elkészült a Bakony Művek Rt. 2,1 milliárd forintos fejlesztése Hajdúnánáson. A zöldmezős beruházás keretében 5700 négyzetméteres üzemcsarnokot építettek, amelyet később tovább lehet bővíteni – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az 500 millió forint törzstőkével 2004 áprilisában alapított hajdúsági leányvállalatban – 240 millió forint tőkével - 48 százalékos részesedéssel részesedik a Regionális Fejlesztési Holding tulajdonában lévő Beszállítói Befektető Rt. is. A cég az első ütemben 150 dolgozó foglalkoztatását vállalta, amelyet már az avatásra jelentősen túllépett, ugyanis jelenleg 215-en dolgoznak az új gyárban. Idén Hajdúnánáson 300 ezer hűtőgép alkatrészeit és részegységeit készítik el az Electrolux nyíregyházi gyárának. A tervek szerint 2007-re már csaknem egymillió darab hűtőgépalkatrész készül majd a Bakony Művek új gyárában.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet