BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszámolják a salgótarjáni öblösüveggyárat

2005. április 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A működés fenntartása mellett megkezdődött a salgótarjáni öblösüveggyár felszámolása – mondta Szondi György, a felszámolást végző Reorg Rt. munkatársa. Megkezdték a dolgozók kifizetését a bérgarancia-alapból, a gyár ugyanis az utóbbi hónapokban a munkabérekkel is tartozott – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A felszámoló szerint saját forrásokat kell megteremteni ahhoz, hogy a későbbiekben is tudják biztosítani a fizetéseket, s menet közben mérik fel, hogy a felszámolás mellett működtethető lesz-e a gyár. Az ST Glass Rt.-nél tavaly áprilistól folyamatosak voltak a fizetési gondok, a gyár 750 dolgozója ebben az évben már öt-öt részletben kapta meg havi járandóságát. A tulajdonosok 2004 májusában 600 millió forintos tőkeemelést hajtottak végre. Ennek fele a likviditási helyzet rendezését szolgálta, a másik 300 millió forintot pedig tulajdonosi hitel törlesztéseként fizette vissza a cég. Ugyancsak májusban 76,1 millió forint munkahelymegőrző támogatást kapott a munkaügyi tárcától az öblösüveggyár.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet