Minimális alapszabály-módosítással, továbbá új felügyelőbizottság és igazgatóság választásával zárult a Pick Szeged Rt. közgyűlése – tájékoztatta lapunkat Kovács László, a társaság új elnöke, a Délhús Rt. elnök-vezérigazgatója. A háromtagú felügyelőbizottság elnöke Ádámosi György lett, de rajta kívül ott van még a dolgozói érdekképviselet, valamint – az aranyrészvény miatt – az ÁPV Rt. képviselője is. A négytagú igazgatóságban az elnök mellett helyett kapott Fülöp Attila, Ámon Gábor és a privatizációs szervezet képviselője.
Minderre azért volt szükség, mert március közepén a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe tartozó Délhús tulajdonába került a Pick 31,21 százalékos részvénycsomagja (NAPI Gazdaság, 2005. március 18., 5. oldal.). A szóban forgó pakettet a Délhús az Arago Holding Rt.-től vette meg, amelynek részesedése így 63,76 százalékra, szavazati aránya pedig 65,69 százalékra csökkent az árbevételét tavaly 8 százalékkal, 50 milliárd forintra növelő, ennek ellenére az előző évihez képest csaknem 15-szörös konszolidált veszteséget elszenvedő húsipari vállalatban.
