BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén is lesz dohányreklám a Hungaroringen

2005. március 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági miniszter engedélyezi a dohányreklámok elhelyezését a Hungaroringen az idei Forma–1-es futamon. Kóka János a Magyar Televízió Híradó című adásában jelentette be, hogy felmentést ad a dohányreklámok tilalma alól az idei futam idejére. Szavai szerint döntését elsősorban a motorsport, az üzlet és a turizmus érdeke befolyásolta. A Hungaroring már tavaly is hasonló engedélyt kapott. Rácz Jenő egészségügyi miniszter ugyanakkor kijelentette, hogy ezzel nem ért egyet, hiszen Magyarországon évente 28 ezer ember hal meg közvetlenül a dohányzás miatt, s 300 milliárd forintot költ cigarettára évente az ország.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet