Több mint egyéves szünet után csütörtökön újraindult az acélgyártás a diósgyőri kohászatban. A tervek szerint az idén 343 ezer tonna alapanyagot gyártanak a DAM 2004 Kft. üzemében – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A DAM 2004 ukrán tulajdonosa, a Donbass Ipari Szövetség több milliárd forintból újította fel az acélművet – mondta Tóth Béla, a DAM 2004 ügyvezetője. Az acélgyártás megkezdése a régióbeli foglalkoztatottság szempontjából is kulcsfontosságú, a cég immár csaknem ezer embert alkalmaz.
