BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindult az acélgyártás Diósgyőrben

2005. március 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint egyéves szünet után csütörtökön újraindult az acélgyártás a diósgyőri kohászatban. A tervek szerint az idén 343 ezer tonna alapanyagot gyártanak a DAM 2004 Kft. üzemében – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A DAM 2004 ukrán tulajdonosa, a Donbass Ipari Szövetség több milliárd forintból újította fel az acélművet – mondta Tóth Béla, a DAM 2004 ügyvezetője. Az acélgyártás megkezdése a régióbeli foglalkoztatottság szempontjából is kulcsfontosságú, a cég immár csaknem ezer embert alkalmaz.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet