BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötmillióra büntette a GVH a Magyar Postát

2005. március 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tegnap 5 millió forintra bírságolta a Magyar Posta Rt.-t, mivel a társaság a tavaly márciusban bevezetett elsőbbségi levélküldeményeket ajánló tájékoztatójával tisztességtelenül befolyásolta a fogyasztókat – derül ki a hivatal közleményéből. A GVH szerint a reklámokban szereplő állítások azt a képzetet kelthették a fogyasztókban, hogy a termékek más küldeményekhez képest elsőbbséget élveznek, melynek eredményeként ezeket a küldeményeket már a feladás másnapján megkapják a címzettek. A vizsgálat szerint azonban tavaly március és április között az elsőbbségi leveleket jóval az úgynevezett kézbesítési statisztikai garancia államilag előírt szintje alatt tudták csak továbbítani. Ez a minőségi mutató csak augusztusban érte el az előírt 85 százalékos szintet, s csak a nyár végére sikerült elérni azt, hogy valamennyi elsőbbségi küldeményt három munkanapon belül kézbesítsék.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet