BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint puskavégre került a vadgazdasági terméktanács

2005. március 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a napokban 80 millió forintra bírságolta a Vadgazdasági Termékek és Szolgáltatások Terméktanácsát a tagságra kötelező ármeghatározás miatt – derül ki a hivatal közleményéből. A hasonló okokból rövid időn belül már másodszor megrótt szervezet most az éves szinten mintegy 1,7 milliárd forintos vadhús-felvásárlási piacon hozott tető alá a gazdasági verseny korlátozására alkalmas megállapodást. A GVH vizsgálata szerint a terméktanács 2000. augusztus 28. és 2004. április 8. között 11 alkalommal határozott meg a tagság számára kötelező, de az egész vadhús-felvásárlási piacot befolyásoló nagyvad-felvásárlási árakat. A hivatal legutóbb december 9-én marasztalta el a szervezetet, akkor a bérvadászati piacon létrehozott árkartell miatt. A terméktanácsot ebben az esetben 150 milliós bírsággal sújtotta a GVH, de büntetést kapott a Budapesti Agrárkamara és 15 bérvadásztató és vadászatszervező vállalkozás is. A versenyhivatal egyébként éppen ennek az ügynek a vizsgálata során figyelt fel a vadhús-felvásárlási árak befolyásolására.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet