Megvan az esélye, hogy a kormány támogassa a parádi üveggyár megmentését – jelentette ki a Miniszterelnöki Hivatal regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős államtitkára. Ez abban az esetben lehetséges, ha a környező települések is hajlandóak anyagi áldozatra a felszámolás alatt álló üzem megőrzése érdekében – közölte Suchman Tamás a kialakult helyzet megoldásáról tartott értekezletet követően. Pintér Benedek, a Parád Kristály Manufaktúra Rt. felszámolóbiztosa elmondta, hogy a 380 alkalmazott közül a héten 160-an kapják meg felmondólevelüket, s 83 emberrel folytatódik – csökkentett üzem mellett – a termelés. A többiek romániai vendégmunkások voltak határozott idejű szerződéssel, az ő munkaviszonyukat nem hosszabbították meg. Az elbocsátott dolgozók a vagyontárgyak értékesítéséből befolyó pénzből kapják meg járandóságukat – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A tavalyi évet várhatóan egymilliárdos forgalom mellett 200 millió forint veszteséggel záró cég felszámolása 2004 végén indult el. A társaság több mint 300 millió forint tartozást halmozott fel a szállítókkal, az adóhatósággal és a hitelező bankokkal szemben.
