A svéd Electrolux csoport 1991-es piacra lépése óta összesen 50 milliárd forint értékben ruházott be Magyarországon, ebből 14,5 milliárd forintot 2004-ben jött össze – jelentette be Takács János, az Electrolux Lehel Kft. vezérigazgatója keddi sajtótájékoztatóján. Az vállalat tavaly összesen 110 milliárd forint árbevételt ért el, kissé elmaradva a tervezettől és a 2003-as 113,4 milliárd forinttól – adta hírül az index.hu. Az elmaradást a vezérigazgató a nyugat-európai piacokon tapasztalható keresletcsökkenéssel magyarázta. A cég 2005-re 145 milliárd forint árbevételt tervez, s várhatóan összesen 5,2 millió darab hűtőgépet, fagyasztóládát és porszívót gyárt majd. A magyar üzemekben elkészített 4,2 millió termék közül a hűtőszekrények 63 százalékát Nyugat-Európában, 24 százalékát Kelet-Európában, 13 százalékát pedig belföldön értékesítették.
